Labské Chrčice


Obec Labské Chrčice se rozkládá v malebné polabské krajině mezi městy Kolín a Přeloučí a leží v průměrné výšce 203 metrů nad mořem. První písemnou zmínku o této neustále se rozvíjející obci Labské Chrčice nalezneme v historických pramenech z roku 1436. Celková katastrální plocha obce je 447 ha.

Jedná se o lukrativní lokalitu v klidné části obce. Zástavba RD je v přímé blízkosti nádherných lesních komplexů. Díky své poloze je ideálním místem pro mladé páry s dětmi. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní a dětské hřiště. Obec pořádá a podporuje mnoho kulturních a volnočasových aktivit jak pro dospělé tak i pro děti.

V obci se nachází pohostinství a obchod se smíšeným zbožím. Možné spojení do obce je pomocí autobusové dopravy.

Obec náleží do Pardubického kraje a příslušnou obcí s rozšířenou působností je město Přelouč, protože se však nachází v těsné blízkosti hranic se Středočeským krajem, byla mu tam přidělena pošta v Týnci nad Labem a i malí školáci navštěvují školu v Týnci nad Labem. Trvalý pobyt na území obce má přibližně 170 obyvatel.

Již zmiňovaný Týnec nad Labem je nejbližším sousedním městem s veškerou občanskou vybaveností. Město Týnec nad Labem se nachází na hlavní železniční trati Praha - Olomouc. Je centrem autobusové dopravy a má zde dokonce přístaviště lodí.
Veškerou vybavenost města a kulturní vyžití najdete na: www.tynecnadlabem.cz

Výborné spojení je do Týnce nad Labem jen 4 km. Do Kolína, Přelouče a Kutné Hory – 15 km, na dálnici D11 – 10 km. Díky blízké dálnici D11 je dojezdový čas do Prahy 50 minut a Hradce Králové 40 minut.

V blízkosti 6 km se nachází obec Kladruby nad Labem. Obec je známa národní kulturní památkou - Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který je jedním z nejstarších hřebčínů na světě s chovem kladrubských běloušů a vraníků.

mapa